TEST SMÍŘENOSTI S ROZCHODEM

sad woman sitting alone in a empty room

Zjistěte, jak na tom aktuálně jste. Tento test je vlastně jakási stupnice toho, jak hodně jste smíření s tím, že vztah skončil. Test je aktuálnější pro lidi, kteří si rozchod nepřáli, bolelo je to a měli vysokou míru přilnavosti k ex-partnerovi.


Odpovězte na každou otázku ANO nebo NE
(a počítejte si počet ANO)


OTÁZKY TESTU

1. Víte s jistotou, že rozchod nebyla chyba, ale důsledek určitého procesu a rozhodnutí (ať už ta rozhodnutí považujete za moudrá či nikoliv).
2. Nečekáte na partnera (nemáte v sobě určité datum, do kdy doufáte v možnost návratu ex-partnera)
3. Nezkoušíte druhého znovu získat.
4. Nelitujete toho, že jste do vztahu šli a investovali do něj svou energii.
5. Uvědomujete si, že rozchod pro Vás znamenal i jistou úlevu.
6. Dokáže vyjmenovat několik pro Vás přínosných důsledků rozchodu.
7. Dokážete si častěji vybavit krásné okamžiky Vašeho vztahu aniž by Vám automaticky naskočila bolest či nepříjemná emoce (např.: zatrpklost, smutek, lítost, vztek, sevření, žárlivost…) než naopak.
8. Občas si ani nevzpomenete na ex-partnera i tři a více dní po sobě.
9. Téměř vůbec s ex-partnerem vnitřně ve fantazii nediskutujete (nehádáte se s ním, nic mu nevysvětlujete ani nevyprávíte).
10. Už Vás skoro ani nenapadne, představovat si partnerův návrat a obnovu vztahu.
11. Dalo by se říct, že Vás nějak extra nezajímá život Vašeho bývalého partnera (=nesledujete ho aktivně na FB a sociálních sítích, téměř se o něm nebavíte s přáteli, nevyzvídáte, nedrbete ho…)
12. Nevyprávíte druhým o okolnostech Vašeho rozchodu, spíše to shrnete do 1-3 vět a necháte to být.
13. Občas se možná ještě vynoří na chvíli emoce a druhý Vám třeba i schází, ale neděje se to častěji než 1-2x měsíčně a není to několikahodinový či několikadenní propad.
14. Máte-li sexuální fantazie, nejsou zaměřené pouze na Vašeho ex-partnera.
15. Přitahují Vás i jiní lidé než Váš ex-partner a dokážete si představit potenciálně hodnotný vztah s někým jiným.
16. Jste si jistý/á, že budete v životě ještě velmi šťastný/á.
17. Věříte, že můžete potkat pro Vás vhodnějšího partnera než byl Váš bývalý.
18. Nemáte pocit, že začít si s někým jiným je „nevěra“ či „zrada“ vůči Vašemu bývalému či lásce mezi Vámi.
19. Partnera z ničeho neobviňujete (ani vnitřně) ale ani neomlouváte. Vidíte jeho klady i zápory celkem realisticky (pokud si nejste jistí odpovědí, zeptejte se Vašich přátel).
20. Oceňujte pozitiva, které Vám vztah přinesl a jste opravdu upřímně vděční za to dobré, co jste s druhým prožili.
21. Víte, že i ty největší kvality, co Vám partner nabízel, můžete získat jinde a jinak. Jediné, co je skutečně nenahraditelné je jeho individualita.
22. Dokážete si přivodit ty pocity štěstí a lásky, které jste prožívali s bývalým partnerem (i kdyby jen na chvilku). Víte, že jejich zdrojem jste Vy a ne on nebo ona. Byť byl/a velkou inspirací.
23. Pokud se s partnerem vídáte, po setkání nejste z dlouhodobého pohledu rozhození. (např.: můžete být krátkodobě rozčarovaní či naštvaní, ale celkově jste v pohodě. Můžete být 1-2 dny po setkání příjemně povznesení, ale neupadnete následně na několik dnů či týdnů do smutku a nenaplnění atd.)
24. Cítíte, že se můžete s druhým přátelit, aniž by ve Vás vznikala naděje na obnovení vztahu.
25. Nežárlíte na ex-partnera a nemáte tendenci ho kontrolovat.
26. Nemáte potřebu jakkoliv shazovat to hezké, co mezi Vámi bylo. Nepopíráte, že Vás měl ex-partner opravdu rád, jak nejlépe dovedl. A Vy jeho.
27. Máte pocit, že jste z větší části naplnili svůj vztahový potenciál a projevili všechno, co jste chtěli projevit a nebo se už smířili s tím, že to není možné.
28. Vážíte si toho, co bylo na Vašem vztahu jedinečné (společný slang, specifický humor, svoje značky a znamení…) a nemáte potřebu to přenášet do jiných vztahů a kontaktů.
29. Po většinu času přejete ex-partnerovi to dobré (a případné emoční výchylky spíše ubývají).
30. Nemáte potřebu se partnerovi mstít či mu projevovat neúctu nebo ho jakkoliv shazovat či ponižovat.
31. Nesnažíte se na partnerství zapomenout či ho jakkoliv extrémně vymazat ze života.
32. Jste v pohodě, když si představíte, že ex-partner je v pohodě, nechybíte mu, žije si šťastně a nemá potřebu s Vámi cokoliv řešit (nad rámec nutných povinností).
33. Cítíte, že je všechno v pořádku,“nahoře se nespletli“ a vesmír/život/bůh/andělé pracují pro Vaše dobro.


Vyhodnocení testu

0-10 ANO – Jste pravděpodobně ještě na začátku a rozchod Vás pravděpodobně ještě hodně bolí. Dalo by se říci, že jste to ještě nepřijali. Pravděpodobně potřebujete prožít a prožijete ještě několik vln emocí. Zpracovat různé iluze a nevhodné postoje. Rozmotat to klubko. Přestat s tím bojovat a přijmout to. To vyžaduje čas a Vaše vědomé rozhodnutí se s tím poprat. Je možné to zvládnout a jít dál s otevřeným srdcem. Dopřejte si ten čas a ideálně nezačínejte nový vztah dokud to ještě víc nepřebolí. Nefungovalo by to. Nebo jen chvíli.

Na téma jak zpracovat rozchod připravuji velkou podporu v projektu www.rozchodka.cz – snad Vám to ulehčí cestu. 

11-20 ANO – Není to úplně zlé, ale ještě z toho asi nejste úplně venku. Máte-li více než 15 ANO už se z toho celkem slušně „drápete“ a to nejhorší je za Vámi. Všechno teď půjde lépe a rychleji. Ale chce to ještě čas a vytrvat. Ukotvovat v sobě klid a smíření. Ještě není čas na nový vztah. Druhý by byl stále spíš „převozník“…

21-30 ANO – Už je to celkem zahojené nebo na dobré cestě k tomu. Čím blíže k 30 bodům tím lépe, samozřejmě. Buď Vás rozchod ve skutečnosti příliš nezranil nebo jste udělali kus dobré práce. Blahopřeji.

31-33 ANO – Asi dobrý, ne? Test byl spíše potvrzením toho, co jste věděli, že?


kveta

Držím Vám pěsti na Vaší cestě naplnění. Pokud byste chtěli podpořit, podívejte se na moji nabídku k tématu rozchodů nebo na mé pracovní stránky www.pracenasobe.cz. Připravuji též velkou podporu v on-line projektu www.rozchodka.cz

Ráda Vás ale potkám na nějaké živé akci.

Květa Kolouchová – www.pracenasobe.cz